Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ
Zaloguj się!
Zapamiętaj mnie
Wciśnij ESC, aby zamknąć


Fernandinho: Mogę grać na każdej pozycji
17 lutego 2017; 10:49, KP

Szkoleniowiec Manchesteru City, Pep Guardiola słynie z tego, że lubi testować zawodników na wielu pozycjach.

Podczas poniedziałkowego meczu z Bournemouth, próbie został poddany nominalny defensywny pomocnik Fernandinho, który w starciu z Wisienkami zameldował się na lewej stronie defensywy.

Reprezentant Brazylii nie ukrywał po zakończeniu meczu, że może dostosować się do każdej sytuacji, a co za tym idzie grać regularnie tam, gdzie tylko wskaże trener.

- Jest to inne doświadczenie, ale na pewno bardzo dobre i ciekawe. Bardzo to lubię. Najważniejszą rzeczą jest to, aby byćdo dyspozycji trenera i pomagać zespołowi w najlepszy możliwy sposób.

- Od kiedy Pep przybył tutaj, oczywiste stało się, że lubi wystawiać zawodników na różnych pozycjach. W ostatnim meczu zrobiliśmy kilka testów i zakończyłem mecz na prawej stronie.

- Przeciwko Bournemouth zagrałem na lewej stronie. To był jeden z pomysłów Pepa, którt staraliśmy się wdrożyć i myślę, że jest to bardzo ważny aspekt, który wpływa na jakość zespołu.

 

Źródło: www.mancity.com / Foto: www.mancity.com


KOMENTARZE(9)
Pożyjemy, zobaczymy. Najpierw trzeba przejść Monaco.
17 lutego 2017; 20:37
Nie myślałem o Monaco a raczej o Chelsea,Barcie,Realu czy Bayernie.Gra przeciwko na przykład takiemu Robbenowi mogłaby skończyć się katastrofą dla Fernandinho.A doświadczenie to jednak kluczowa sprawa dla obrońcy.
17 lutego 2017; 18:58
Może tak, ale nie jest powiedziane, że Fernandinho zagra na boku obrony w meczach z Monaco. Choć niewykluczone, że Ferna będzie grał na tej pozycji z Sagną na przemian do końca sezonu. Przecież Zabaleta nie znalazł się ostatnio nawet w kadrze meczowej. Może Fernandinho nie jest doświadczony w grze na prawej bądź lewej obronie, lecz ma dobre predyspozycje, by tam grać. Nie zawsze doświadczenie musi decydować.
17 lutego 2017; 18:36
Moim celem nie była próba krytyki Fernandinho,podobnie jak Ty uważam iż zagrał przynajmniej solidnie w tych dwóch spotkaniach na bokach obrony.Problem może pojawić się gdy przeciwko City zagra drużyna z topu i wtedy brak doświadczenia Fernandinho może decydować o wyniku.
17 lutego 2017; 18:20
Tak ale w perspektywie tego, że Fernandinho uczy się gry na bokach obrony trzeba Go dobrze ocenić. Złego słowa nie powiem o Jego meczach ze Swansea i Bournemouth.
17 lutego 2017; 17:55
Pep jak to Pep,lubi eksperymentować i ustawiać piłkarzy na nieswoich nominalnych pozycjach.Z jednej strony dobrze,bo będzie alternatywa w razie przymusu a z drugiej to trzeba jednak przyznać iż Fernandinho najlepiej prezentuje się na środku pomocy i potrzeba czasu by Brazylijczyk nauczył się grać na nowej pozycji.
17 lutego 2017; 17:50
Ferna grający na boku to znak, że Pep nie jest zadowolony z gry bocznych obrońców. Brazylijczyk w nowej roli gra co najmniej dobrze; twardo, często podłącza się do ofensywy i jeśli trzeba, wraca do obrony. Wydaje się też być bardziej opanowany. Ciekawe, gdzie zagra Ferna w meczu z Huddersfield. Chętnie zobaczyłbym Go na prawej obronie.
17 lutego 2017; 16:28
Taki pełno w jednym
17 lutego 2017; 15:55
Taki uniwersalny piłkarz to skarb.
17 lutego 2017; 13:57