Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ
Zaloguj się!
Zapamiętaj mnie
Wciśnij ESC, aby zamknąć


Manchester City wyjedzie na zgrupowanie w Abu Zabi
17 lutego 2017; 12:42, KP

Manchester City po pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów, uda się na zgrupowanie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

W związku z przełożeniem daty spotkania z Manchesterem United w rozgrywkach Premier League, zawodnicy The Citizens będą mieć aż 11 dni przerwy między spotkaniem z Monaco, a kolejnym z starciem z Sunderlandem.

Guardiola zamierza wykorzystać ten czas na kilkudniowy obóz w Abu Zabi.

Hiszpański trener zdecydował się na taki krok mimo krytyki, jaka w 2015 roku spłynęła na Manuela Pellegriniego. Chilijski szkoleniowiec mając sześć dni przerwy między ligowym meczem z Arsenalem, a spotkaniem Pucharu Anglii z Middlesbrough, zdecydował się na wyjazd do Abu Zabi, rozgrywając w międzyczasie jeszcze mecz testowy z Hamburgerem SV.

W rezultacie City przegrało  z występującym wówczas na zapleczu Premiership Middlesbrough, co spotkało się ze sporą krytyką. Inna sprawa, że obecna kadra Guardioli ma o wiele więcej czasu, aby odpowiednio zregenerować siły.

Źródło: www.manchestereveningnews.co.uk / Foto: www.mancity.com


KOMENTARZE(6)
Nie gdybajmy. 11 dni w porównaniu do 6 to dużo więcej. Oby obóz wyszedł chłopakom jak najlepiej. Wg mnie to nie jest głupi pomysł. Poza tym różnica w strefach czasowych nie jest aż tak duża.
17 lutego 2017; 21:36
Długi lot plus dwa razy chłopaki zmienią strefę czasową,więc na pewno odbije się to negatywnie na ich organizmach.Brakuje jeszcze by wrócili 24 godziny przed meczem.Imo beznadziejny pomysł.
17 lutego 2017; 21:06
Obywatel - Mamy 11 dni, czyli prawie dwa tygodnie. To tyle co np. przerwa zimowa między rozgrywkami w Ligue 1. Rozumiem 7 godzinny lot, zmiany klimatyczne itd, ale można to wszystko rozegrać razem z podróżą w powiedzmy tydzień, a resztę czasu mieć na dojście do siebie.

Pellegrini przegiął, bo w 6 dni wolnego, to oni ledwo zdążyli się tam rozpakować, a już musieli wracać.
17 lutego 2017; 20:37
Beznadziejny pomysł!Widać władze z Eastlands nie wyciągnęły wniosków z sytuacji z poprzedniego sezonu. Takie wyjazdy to nie w trakcie sezonu,tym bardziej gdy wciąż walczymy na trzech frontach. Brakuje jeszcze jakiegoś głupiego sparingu co narazi zawodników na kontuzje.
17 lutego 2017; 17:18
Może być fajnie :)
17 lutego 2017; 15:56
Bardzo dobry pomysł. Myślę, że to przyniesie lepsze skutki niż za kadencji Pellegriniego.
17 lutego 2017; 14:09